🇵🇱 Polska

Wina polskie – najlepsze trunki naszej ojczyzny

Wino to ten typ alkoholu, który doceniany jest na całym świecie. O jego istnieniu dowiadujemy się już podczas lekcji historii, gdyż pierwsze spożycia wina notuje się nawet w okresie starożytności. Możemy zakładać, że trunek zawdzięcza swoją popularność różnorodnym walorom smakowym oraz jego pozytywnemu wpływowi na funkcjonowanie naszego organizm. Wina produkuje się w wielu krajach, w tym również w Polsce. Jakość win polskich nie odbiega zupełnie od innych, światowej klasy trunków, a więc na pewno się nimi nie zawiedziesz.

Wina polskie – dlaczego warto?

Ogromną zaletą kupowania win polskich jest oczywiście wspieranie lokalnych producentów. Winnice w naszym kraju usytuowane są zwykle w jego południowych regionach. Tutaj na myśl przychodzą winnica Jadwiga położona w Ozorowicach, winnica Dom Bliskowice oraz winnica Rymanów. Wiemy, że południowa część Polski charakteryzuje się naturalnie cieplejszym klimatem, co sprzyja oczywiście prosperującemu prowadzeniu winnic. W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje win polskich. Czerwone, białe, różowe, a także bezalkoholowe – gwarantujemy, że każda osoba znajdzie w naszej spiżarni taki trunek, który idealnie wpasuje się w jej gust.

Wino na prezent? Zobacz u Nas.

Wina polskie – poznaj najciekawsze propozycje

Jak już wspomnieliśmy, wybór win polskich jest naprawdę duży. Wartym uwagi trunkiem jest na przykład wino musujące Bulles, które tworzy się metodą szampańską. Dzięki temu jest ono niesamowicie kremowe, a wyczuwalne nuty cytrusów, czy dojrzałych gruszek sprawią, że każdy fan słodszych alkoholi będzie zadowolony. Kolejną ciekawą propozycją jest półwytrawne wino Różowa Pantera. Jak sama nazwa wskazuje, trunek zalicza się do win różowych. Tworzone metodą Merreta z apetyczną nutą owoców leśnych oraz lekkim, kwaśnym posmakiem, na pewno przypadnie do gustu osobą lubiącym głębokie oraz aromatyczne trunki. Ostatnim winem polskim, które może Cię zainteresować, jest propozycja winnicy Zodiak, a mianowicie wino Barcelona Pet-Nat Orange. Dzięki aromatom cytryny, zielonego jabłka, a także grejpfruta, idealnie sprawdzi się na letnie wieczory.