Naturalne

Wina naturalne – czym się wyróżniają?

Wino od lat towarzyszy ludziom podczas wyjątkowych chwil. Myśląc o romantycznej kolacji przy świecach, wyobrażamy sobie parę kochanków trzymających w dłoniach kieliszek wina. Trunek ten kojarzy się z wyrafinowaniem i klasą, często podaje się go w restauracjach. Podbija smak potraw i podkręca atmosferę. Do dyspozycji mamy mnóstwo różnych win – białych, czerwonych, różowych, pomarańczowych. Wszystkie odznaczają się innymi walorami smakowymi. Które z nich wybrać?

Z uwagi na wzrost popularności produktów naturalnych, także wina naturalne zyskały wielu zwolenników. Czym trunki te różnią się od pozostałych? Przede wszystkim sposobem produkcji. Naturalne wina nie są wygładzane, koloryzowane, dokwaszane czy koncentrowane. Nie oznacza to jednak, że winiarze nie interweniują w produkcję. Wręcz przeciwnie – często są bardziej zaangażowani, ponieważ cały proces nie jest od początku do końca zautomatyzowany, jak to ma miejsce w przypadku innych win. Współczesne rozumienie pojęcia ,,naturalne wino” sprowadza się do trunku, który powstaje z surowców uprawianych w ekologicznej winnicy bez użycia dodatków przetwórczych.

Sprawdź ofertę naszych naturalnych win białych.

Wina naturalne – sklep, który oferuje więcej

Wina naturalne, jakie znajdziesz w naszym sklepie online, odznaczają się wyjątkowym smakiem. Proponujemy trunki o nutach ziemistych, orientalnych, owocowych, a nawet kwiatowych. Niektóre propozycje są głębokie, pełne, z satysfakcjonującym finiszem, a inne – delikatne, lekkie i subtelne. Szeroki asortyment pozwala dopasować trunek do preferencji smakowych tudzież spożywanych potraw.

W naszym sklepie znajdziesz wina z różnych zakątków świata, w tym najwybitniejsze trunki z Włoch i Francji, jak i z Argentyny, Chile czy Australii. Naturalne wino wytrawne będzie doskonałym wyborem dla miłośników cierpkich i dojrzałych smaków. Wina słodkie i półsłodkie docenią pasjonaci subtelnych, bardziej owocowych nut. Niezdecydowanym polecamy wina delikatnie wytrawne, półsłodkie oraz półwytrawne. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.