WINA IDEALNE NA

Walentynki

Zamów online – 15%

Sprawdź selekcję jaką przygotował dla Ciebie nasz sommelier, specjalnie na walentynki. Zamów wyjątkowe wina przez internet i odbierz je osobiście. Walentynkowa kolacja we dwoje – do towarzystwa niezbędne jest również fantastyczne wino.

Skorzystaj z oferty ważnej do końca tygodnia (16/02).

HISZPAŃSKA

Maetierra

Fantastyczne wina, prawdziwa eksplozja aromatów owoców tropikalnych i cytrusów. Delikatne, odświeżające z akcentami owocowymi, słodkie i egzotyczne wykończenie.

Wina Pomarańczowe i Rose

Nie tylko dla hipsterów, niezwykłe wina z długą tradycją.

WALENTYNKI

Musujące

Prosecco lub prawdziwy szampan. Te wina świetnie sprawdzą się na prezent jak również do kolacji we dwoje. Pamiętaj, aby je odpowiednio wcześniej schłodzić. Idealnie pasują do owoców morza i lekkiej kolacji, jak również deserów.

Jakie wino na walentynki wybrać?

Zależnie od tego czy szukasz wina na romantyczną kolację lub na prezent, mamy dla Ciebie wiele propozycji. Przede wszystkim lekkie i orzeźwiające wina Hiszpańskie, jak również wina pomarańczowe i różowe. Doskonale działają również wina musujące jak np. prosecco lub hiszpańska cala, czy oryginalne szampany, szczególnie dobrze schłodzone (jeśli potrzebujesz to szybko zrobić dolej do lodu trochę wody i posyp solą). Wszystkie te wina doskonale komponują się z daniami z makaronem, rybami i owocami morza, jak również deserami.

Jakie wino wybrać na walentynki do kolacji?

Jeśli na kolację serwujesz owoce morza (w walentynki najchętniej po to sięgamy – afrodyzjaki), makaron i ryby zdecydowanie polecamy wina białe, musujące lub pomarańczowe. Świetnie (choć nie tylko) sprawdzą się tutaj takie szczepy jak świeże Sauvignon Blanc, Vinho Verde lub Riesling. Te ostatnie doskonale nadają się również do nieco cięższych dań. Podając sery i wędliny wybierz wina czerwone. Desery doskonale komponują się z winami musującymi i lekko wytrawnymi winami białymi, jak i winem różowym.

Jakie wino kupić na walentynkowy prezent?

Czekolada i wino to najlepszy prezent na taką okazję. Tutaj bąbelki są najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem, szczególnie te oryginalne jak francuskie szampany lub dobre włoskie prosecco. To wyjątkowa okazja więc taki prezent sprawi, że druga połówka poczuje się doceniona.