Cabernet Sauvignon

Chianti Riserva 2018

Riserva Chianti Classico przekonuje elegancją i finezją. Blend dominuje Sangiovese  z niewielkim dodatkiem Merlot i Cabernet Sauvignon, wino to starzeje się przez prawie dwa lata w beczkach z francuskiego dębu potem leżakuje w butelce kolejne 6-9 miesięcy przed wypuszczeniem na rynek. Dłuższe leżakowanie pomaga winu zyskać strukturę i długowieczność, dzięki czemu jest idealnym partnerem do każdego świątecznego posiłku.

 

Tzingarella

Winnica Monte Bernardi znajduje się w Panzano, małej wiosce w sercu Chianti Classico.

Tzingarella to mieszanka Cabernet Sauvignon (40%), Merlot (40%), Cabernet Franc (15%) i Colorino (5%) z  młodszych winnic. 

Tzingarella (młodsza kuzynka “supertoskanów”) o pięknej rubinowej szacie,  jest pełna dojrzałych owoców (wiśnie, porzeczka, jeżyny), delikatnych przypraw i nut ziołowych.  18 miesięcy dojrzewania w beczce dodaje jej złożoności i gładkości taninom. Długi finisz, dobry potencjał starzenia.

Kadette Cabernet Sauvignon

Winnica Kanonkop prowdzona jest przez czwarte pokolenie winiarzy z RPA. Produkuje wina opierając ich styl na dwóch kierunkach – Kadette i Estate. Seria Kadette to wina produkowane w bardziej miękkim, owocowym stylu do wcześniejszej konsumpcji. Wino z tej serii leżakuje w starszych beczkach z dębu francuskiego przez 12 miesięcy.Kadette Cabernet Sauvignon posiada bogate aromaty jagód, śliwek, czerwonych porzeczek. Do tego niuanse suszonych ziół i lekkie dębowe nuty kakaowo-kawowe. W smaku skoncentrowane, z delikatną kwasowością i długim wytrawnym finiszem.

The Wishbone

Dolina Barossa robi dużo mocno strukturalnych win na bazie szczepy Shiraz, mają moc i agresywne taniny. Ta wersja jest troszkę inaczej złożona, jest przede wszystkim soczystość przy jednoczesnej dość mocno zaakcentowanej treści i miękkich taninach, sporo ciemnej czereśni, śliwki, aronii, tymianku i rozmarynu. Wdzięczne wino, kiedy na naszych stołach gości sporo bogatej i tłustej wołowiny i aromatycznej jagnięciny, doprawionych sporą dawką ziół i korzennych przypraw. Wine pairing na bazie steak’ów w towarzystwie ziół i pieprzu, wręcz idealny. Super pijalność!

Le Bon Cote Rouge

Owocowe, łatwe do picia wino z odrobiną miękkich tanin. Będzie pasować do wielu potraw lub pite samodzielnie. Bez dwóch zdań, codzienna czerwień. Producenci są zaangażowani w zrównoważoną uprawę winorośli, więc ciężko pracują, aby utrzymać ziemię i naturalne ekosystemy, gdziekolwiek rosną.

Mega Spileo III Cuvee Red

Pierwsze wzmianki o klasztornych winnicach Mega Spileo sięgają 1550 roku. W 1999 roku winnice zostały odrestaurowane i obsadzone lokalnymi i międzynarodowymi odmianami: Mavrodafne, Mavro Kalavritino, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Lagorthi, Assyrtiko, Malagousia i Rieslingiem. III Cuvee Red 2014 to kupaż trzech z nich — Cabernet Sauvignon, Agiorgitiko i Mavrodafne. Wg strony producenta wino przechodzi fermentację malolaktyczną i leżakuje przynajmniej 16 miesiący w nowych beczkach (80% dębu francuskiego i 20% amerykańskiego) i 24 miesiące w butelkach. Winnice leżą na terenie należącym do Monasteru Mega Spileo na wysokości 800 mnpm, idealnym dla uprawy wysokiej jakości winorośli, co zaowocowało wprowadzeniem na rynek znakomitych win. To wino może być ciekawą alternatywą dla włoskich Primitivo, na chłodne jesienno-zimowe wieczory.

Reserve du Couvent

Intensywna, ciemnorubinowa barwa. Mocne aromaty, z dużą dozą ciemnej owocowości przeplatanej beczkową wanilią. W ustach finezyjne i eleganckie, z dominacją czarnej porzeczki. Prawdziwa harmonia pomiędzy solidnymi, mięsistymi taninami a orzeźwiającą kwasowością.

Cabernet Sauvignon

Wino o żywej, purpurowej barwie. Nos zdominowany przez czerwone i czarne jagody z cynamonowym akcentem. Na podniebieniu bogate, miękkie i soczyste z subtelnymi nutami fig, czarnych wiśni oraz drewna cedrowego.