🇫🇷 Francja

Francuskie wina – lider rynku winiarskiego
Kiedy myślimy o winie, jednym z pierwszych krajów, jakie przychodzą nam do głowy, jest Francja. Państwo to słynie z lampek wina spożywanych do codziennych posiłków oraz wieczornych, długich kolacji w towarzystwie tego właśnie trunku. Nie da się również ukryć, że wina francuskie to jedne z najlepszych gatunkowo alkoholi na świecie. Tak wysoka jakość sprawia, że w każdym, innym kraju znajdziemy fanów win francuskich. Od win czerwonych, białych, aż po różowe – francuskie wina znajdziemy na rynku pod każdą postacią.

Wino francuskie – wyjątkowe smaki Bordeaux
Mimo tego, że winiarnie znajdują się na terenie prawie całej Francji, to tym najbardziej popularnym regionem, w którym uprawiane są winogrona, jest właśnie region winiarski Bordeaux. Warto także dodać, że jest to największy obszar produkcji wina na świecie. Nawet osoby, które nie znają się zupełnie na winach francuskich, spotkały się zapewne z nazwą Bordeaux. Jest to bowiem kultowy rodzaj czerwonego, wytrawnego wina, które zachwyca wszystkie osoby ceniące głębokie, owocowe smaki.

Wina francuskie – najciekawsze opcje
W naszej ofercie znajdziesz przeróżne rodzaje wina francuskiego. Te najbardziej popularne to oczywiście wina czerwone. Tutaj warto wspomnieć o winie YL Rouge, cechującym się swoim owocowym smakiem w połączeniu z delikatnie ostrymi nutami lukrecji. Równie wyjątkowym smakiem wyróżniają się białe wina francuskie. Les Sablons to trunek cechujący się aromatem żółtych owoców i kwiatów. Jest bardzo delikatne, jednak wyczujemy w nim także lekką kwaskowatość jabłka oraz cytryny. W końcu nie możemy także zapomnieć o winach różowych które, choć mniej znane, nie odstępują jakością od innych rodzajów win francuskich. Tutaj na myśl przychodzi świeże oraz aromatyczne Fleur des Fées Merlot – Cabernet Rosé.
Jeżeli zainteresowały Cię wina francuskie, to Twoją uwagę mogą zwrócić także polskie wina. W ofercie sklepu odkryjesz trunki pochodzące, zarówno z naszej ojczyzny, jak i innych zakątków świata. Zachęcamy, więc serdecznie do zapoznania się z dostępnymi na stronie opcjami.
Sprawdź nasz artykuł opisujący wina francuskie.